Ozon Tedavisi

Günümüzde sağlıklı olmak, zinde kalmak ve kaliteli yaşlanmak modern insan için en önemli faktördür. Yaşamınızda yeni bir sayfa açmak için Ozon tedavisi ile tanışın.

Ozon tedavisinin amacı, vücudu en etkili şekilde toksinlerden temizlemek için vücudun oksijenlendirmesini artırmaktır.

Ozon, 3 oksijen atomundan oluşmuş bir bileşiktir. Ozon antimikrobiyal etkilerine ek olarak hücresel metabolizma ve biyolojik mekanizmayı uyararak canlandırıcı etki oluşturur.

Ozon tedavisinin amacı, vücudu en etkili bir şekilde toksinlerden temizlemek için vücudun oksijenlendirmesini artırmaktır.

Ozon vücuda girer girmez hızlıca antioksidan sistemini aktive ederek vücutta hızlı bir detoks etkisi yaratır ve böylece mükemmel şekilde hücresel solunumu başlatmış olur. Kısaca hücrelere derin bir nefes aldırır.

Ozon, antimikrobiyal bir etkiye sahiptir. Kan dolaşımını artırır, hücreleri onarır ve yeniler. Bağışıklık sistemi için büyük bir uyarıcıdır, toksinler için yıkıcıdır.

Ozon Tedavisinin Faydaları

Toksik maddelerinin giderilmesinde, ağır metallerin temizlenmesinde, bağışıklık sisteminin uyarılmasında, antitümöral etki ile kanser tedavilerine destek amaçlı bakteri, virüs, mantar enfeksiyonlarına karşı güçlü dezenfektan etki ile geniş bir kullanım alanı vardır.

Ozon Tedavisinin Uygulanma Alanları

Her türlü yorgunluk durumlarında, vücuttaki güçlü ağrı kesici etkiyi uyandırarak; fibromiyalji, nevralji, migren, romatizmal ağrı tedavilerinde, ameliyat alanında (enfeksiyöz ve trombo-embolik, risklerin önlenmesinde) daha iyi iyileşme ve ağrının azalmasını sağlar. Tekrarlayan üriner enfeksiyonlarda, hepatit B ve C enfeksiyonlarında, vajinal mantarlarda, HPV virüsünde, bağırsaklarda kandida gibi mantar enfeksiyonlarında güçlü bir antimikrobiyal etkiye sahiptir.

Crohn hastalığı ve ülseratif kolit tedavisinde, kanser tedavilerinde destek amaçlı, KOAH gibi akciğer hastalıklarında, otoimmün, kroner arter ve varis hastalıklarında, ozon tedavisi uygulanmaktadır.

Majör Otohemoterapi

Arteryel dolaşım bozuklukları, anjiopati, virüs kaynaklı hastalıklar, genel bağışıklık sistemi yetmezliği, onkolojide tamamlayıcı tedavi olarak, ortopedi ve romatolojide kronik enflamatuar hastalıklarda kullanılan bu yöntemde, steril koşullar altında hastadan 100 ml venöz kan sitratlı vakum şişesine alınır. Burada ozon-oksijen gaz karışımı kana eklenir ve hastaya geri verilir.

Minör Otohemoterapi

Genel bir bağışıklık düzenleme tedavi yöntemidir. Akne vulgaris (yaygın akne), alerjiler, kanser tedavisinde yardımcı olarak ve immünoaktivasyon için kullanılır. Bu yöntemde aseptik koşullar altında, 2-5 ml venöz damardan alınır ve 10 ml ozon-oksijen gaz karışımı ile kuvvetli bir şekilde karıştırılır ve hastaya derin kas içi enjeksiyon ile verilir.

Rektal İnsuflasyon

En eski sistemik uygulama yöntemidir. Lokal etkisi için ülseratif kolit, proktit (aşama I-II), anal fistüller ve fissürlerde kullanılır. Sistemik etkisi için majör otohemoterapinin tüm endikasyonlarına ilaveten Hepatit B ve C için ve ayrıca kanser tedavisinde tamamlayıcı yöntem olarak immünomodülasyon amacıyla kullanılmaktadır. Bu yöntemde ozon-oksijen gaz karışımı silikon rektal kateter aracılığı ile uygulanmaktadır.

Topikal Ozon Uygulamaları

Torbalama

Harici ülserler, yanıklar ve süperenfekte yaralar, cilt lezyonları (yaralar), lokal enfeksiyonlar (herpes simplex, herpes zoster, mikoz), göz yaralanmaları ve enfeksiyonlarında kullanılır.

Bu yöntemde ozonlu su ile ıslatılmış olan uygulama bölgesi, ozona dirençli plastik torbaların içine hava almayacak şekilde alındıktan sonra ozon-oksijen gaz karışımı torbanın içine verilir.

Ayrıca bası yaralarında olduğu gibi özel kupa aracılığıyla uygulama yapılabilmektedir.

Ozonlu Su

Lokal enfeksiyonlar, bası yaraları, mantar enfeksiyonları, herpes simplex ve zoster enfeksiyonları, yanıklar, süperenfekte yaralar, intraoperatif yıkama, cerrahi yaralar, tarvmatik veya bakteri kökenli ödemlerde ağrı giderici, dezenfektan ve antiinflamatuar, doku uyarıcı etkileri nedeniyle uygulanır.

Ozon Yağı (Ozonitler ve Peroksitler)

Ozon ve doymamış yağ asitleriniin tepkime ürünleri olarak ozonitler ve peroksitler, yara iyileşmesinde uyarıcıdır. Yaralanmalar, yanıklar, cilt ve tırnak mantarı gibi lokal enfeksiyonların tedavisinde, diyabetik ve bası yaralarının takip eden tedavilerinde kullanılmaktadır.

Eklem İçi Ozon Enjeksiyonları

Akut ve kronik ağrılı eklem koşullarında, hızla ağrının dindirilmesi, dekonjesyon, berelerin (hematom) yok edilmesinde kullanılan ve hareket kabiliyetini arttıran tamamlayıcı bir tedavi yöntemidir.

Romatizmal ve dejeneratif tipte hastalıklarda, cerrahi ve eklem yaralanmalarında majör otohemoterapi ile birlikte uygulanması durumunda daha etkili olduğu bilinmektedir.

Bu yöntemde ozon-oksijen gaz karışımı tek başına, lokal anestezi veya PRP ile birlikte uygulanabilir.

Cilde Ozon Enjeksiyonları (Subkutanöz ve İntrakutanoz)

Çok küçük hacimde ozon-oksijen gaz karışımı Herpes zoster, nöral terapi gibi durumlarda uygulanabilir.

İntradiskal Ozon Enjeksiyonları

Bel ve boyun fıtıklarında, fıtıklaşan disk içine uygulama hastane ortamında, görüntüleme yöntemleri eşliğinde uygulanabilir.

RANDEVU ALIN

Dilerseniz Biz Sizi Arayalım