Myers Yöntemi Semptom Ölçeği

Yeni Bir Çare: Myers Yöntemi

Otoimmün hastalıkların nasıl tedavi edilebileceği henüz kimse öğrenmediği için Myers Yöntemi size bir sonraki en iyi seçeneği sunar:
Ters çevirme ve korunma. Myers Yöntemi semptomlarınızı hafifletir, ilaçlardan kurtulmanıza yardım eder ve canlı, enerji dolu, ağrısız bir yaşam sürdürmenizi sağlar.

Bu yaklaşım dört ana temel üstüne oturmaktadır:
1. Bağırsağınızı iyileştirin. Sonuçta bağışıklık sisteminizin yüzde 80’i sindirim sisteminizde bulunuyor. Sindirim sisteminiz sağlığınıza açılan kapıdır, yani sindirim sisteminiz sağlıklı değilse bağışıklık sisteminiz de sağlıklı olmayacaktır.

2. Glutenden,tahıldan, bakliyattan ve kronik inflamasyona yol açan diğer gıdalardan kurtulun. İnflamasyon, sistem çapında bir bağışıklık tepkisidir ve küçük oranda olduğunda gerçekten de iyileşmenize fayda sağlayabilir. Ama inflamasyon kronik bir hal aldığında tüm bedeninizi, özellikle de bağışıklık sisteminizi strese sokar. Eğer bir otoimmün hastalıktan mustaripseniz, inflamasyon semptomlarınızı arttırır ve hastalığınızı daha da kötüleştirir. Eğer otoimmün spektrumdaysanız artan inflamasyon sınırı aşmanıza ve tam gelişmiş bir otoimmün hastalığa yakalanmanıza yol açabilir.

Glüten – buğdayda, çavdarda, darıda ve başka pek çok tahılda bulunan bir protein – sindirim sisteminizi strese sokar, geçirgen bağırsak olarak bilinen bir hastalık riskiyle karşı karşıya kalmanıza sebep olabilir.  Bu da daha ilerde bağışıklık sisteminizde sıkıntıya yol açar. Glütensiz tahıllar ve baklagiller dâhil başka pek çok gıda da inflamasyonu tetikler.
Bu yüzden Myers Yöntemi’nde glüteni kesip beslenme biçiminizi düzene sokacaksınız. Böylece sindirim sisteminizi iyileştirecek, inflamasyonunuzu yatıştıracak ve otoimmünite sorununuzu geri çevireceksiniz.

3. Toksinleri dize getirin. Her gün –evde, işte, açık alanlarda- binlerce toksinin saldırısına uğruyoruz ve bağışıklık sistemimiz bu yükten etkileniyor. Eğer bir oto immün rahatsızlığınız varsa ve otoimmün spektrumun herhangi bir noktasında bulunuyorsanız, toksik yükünüzün derecesi sağlıklı veya hasta olmanızı belirleyebilir.

4. Enfeksiyonlarınızı iyileştirin ve stresten kurtulun. Fiziksel, zihinsel ya da duygusal stres kadar belli enfeksiyonlar da bir otoimmün hastalığı tetikleyebilir. Bir kısırdöngü şeklinde, enfeksiyonlar bedeninizin stres yükünü artırırken, stres de bir enfeksiyonu tetikleyebilir ya da yeniden tetiklenmesine yol açabilir. Dolayısıyla bağışıklık sisteminiz üzerindeki bu yükleri hafiflettiğinizde semptomlarınızı geriletme yolunda önemli bir adım atmış olursunuz.

Otoimmün Spektrum

Bedene fonksiyonel tıbbın gözüyle baktığınızda “otoimmünite” diye ayrı, tek bir kategorinin olmadığını görürsünüz. Bunun yerine “otoimmün spektrum” diye adlandırılan şey söz konusudur.

Myers Yöntemi Semptom Ölçümü için tıklayın, bağışıklığınızı ölçün!

Myers Yöntemi Semptom Ölçeği

Dilerseniz Biz Sizi Arayalım