Akupunktur

5000 yıllık geleneksel tedavi yöntemi: Akupunktur

Akupunktur, vücuttaki tanımlı noktalara iğne batırılarak uygulanan bilimsel bir tedavi yöntemidir. Geleneksel Çin Tıbbı ve akupunkturun tarihi 5000 yıl öncesine kadar dayandığı kabul edilir.

Akupunkturun amacı vücudun her tarafına akan enerji dengesini teşvik etmek ve iyileştirmek olduğu için, akupunkturun yararları duygusal rahatsızlıklardan (anksiyete, depresyon) sindirim şikayetlerine (bulantı, kusma), bağımlılıklardan kurtulmadan (Alkol, sigara), zayıflama amaçlı tedaviye kadar geniş bir yelpazeye yayılabilir.

Akupunktur
, bedenin zihinsel ve bedensel olarak bir bütün halinde iyiliğine inanan, bütüncül iyilik gerçekleşmeden herhangi bir organ ya da doku grubuyla ilgili rahatsızlığın ortadan kalkmayacağı temel felsefesine dayanan bir tedavi şeklidir.

Vücut Akupunkturu

Akupunktur tedavisinde iğneler tedavisi planlanan hastalığa bağlı olarak seçilen noktalara batırılır. Tedavide steril ve tek kullanımlık son derece ince iğneler kullanılır. Hasta genellikle sadece iğnelerin ilk girişinde çok hafif bir ağrı hisseder. Bir süre sonra, tedavi edilen bölgelerde hafif bir sıcaklık hissi gelişebilir. İğneler ciltte yaklaşık 20 ila 30 dakika kalır.

Belirli etkilerin elde edilebilmesi için özel stimülasyon teknikleri kullanılır. Bunun için iğneler ilave olarak ısıtılabilir, elektrik akımıyla uyarılabilir veya yukarı ve aşağı hareket ettirilebilir.

Mikro Sistem Akupunkturu (Kulak – Kafa)

Kulak akupunkturu, doğu tıbbında daha yaygın olarak kullanılan mikrosistemlerden biridir.

Mikrosistemler, herhangi bir rahatsızlığı tedavi etmek için, vücudun küçük birer modeli olduğu düşünülen bölgelerin (örneğin kulaklar, eller, ayaklar, saçlı deri, karın, ağız içi) kullanıldığı akupunktur yöntemidir.

Kulak akupunkturu birincil tedavi yöntemi olarak veya vücut akupunkturu ile birlikte kullanılabilir.

Elektro Akupunktur

Elektro akupunktur, akupunktur iğnesi çiftleri arasında küçük bir elektrik akımının geçtiği bir akupunktur şeklidir.

Bazı akupunkturculara göre, bu uygulama düzenli akupunkturun etkinliğini artırır, sağlığı ve zindeliği geri kazandırır ve özellikle ağrı tedavisi için çok yararlıdır.

Lazer Akupunktur

Lazer akupunktur, geleneksel akupunktur noktalarının düşük yoğunluklu, termal olmayan lazer ışımasıyla uyarılması olarak tanımlanır.

İğne ile yapılmadığı için özellikle küçük çocuklarda güvenle uygulanmaktadır.

İğneden Korkmanıza Gerek Yok!

Akupunktur iğneleri, 16 milimetre insan saçı kalınlığında paslanmaz çelik telden yapılmıştır.

Bu incelikteki iğneler acı duymaksızın uygulamanın yapılmasına olanak sağlar.

Akupunktur ile vücüdunuzu dengeleyin, zihninizi temizleyin ve sağlığınız için refahınızı artırın.

RANDEVU ALIN

Dilerseniz Biz Sizi Arayalım

Mesajınız iletilmiştir. Teşekkür ederiz.
Mesajınız gönderilemedi. Lütfen bizi arayınız.