Akupunktur’un faydaları Nelerdir?

Akupunktur'un faydaları

Bel Ağrısı: En çok bel ağrılarında tercih edilen akupunktur iyi bir tedavi yöntemidir. basit bir uygulama ile yapılan akupunktur tedavisi olumlu sonuçlar verir. Akupunktur iğneleri sayesinde bel bölgesinde kan dolaşımının hızlanması sağlanarak kaslar rahatlar ve ağrıda ciddi bir azalma olur.

Görme Problemleri: Özellikle karasu denilen göz rahatsızlığında şifa olan akupunktur birçok göz rahatsızlığında da kullanılır. Göz çevresinde kan dolaşımı hızlandırılarak görmeme sorunu tedavi edilmeye çalışılır.

Lif Dokusu İltihabı: Özellikle lif dokusunda rahatsızlığı olan kişilere önerilen akupunktur ile tedavi kas problemlerinde önemli ölçülerde başarı sağlamıştır. Lif dokusu iyileştirilmezse zamanla harekette zorlanma, uyumada zorluk ve kas ağrıları meydana gelir.

İshal ve Kabızlıkta: Şifalı bitkilerle uygulanan akupunktur yöntemi bağırsakta ve midede oluşan sorunları çözer. Hem kalın bağırsağı hem de ince bağırsağın hareketlenmesini sağlayarak nemlendirir ve bu bölgeden toksinlerin hızlıca atılımını sağlar. Bu sayede dışkı normale dönerek ishal ve kabızlık sorunu önlenir.

 

Ayrıca;

  • Doğru bir şekilde yapıldığında güvenlidir.
  • Yan etkileri oldukça azdır.
  • Diğer tedavilerle etkili bir şekilde kombine edilebilir.
  • Bazı ağrı türlerini kontrol edebilir.
  • Ağrı kesici ilaçların uygun olmadığı hastalara yardımcı olabilir.
  • Akupunktur kişinin strese karşı dayanıklılığını arttırır, hastalıklara karşı direnç mekanizmalarını güçlendirir.
  • Akupunktur; alerji mekanizmalarını düzenler ve alerjik reaksiyonların (alerjik burun akıntısı, burun tıkanıklığı, ürtiker vb. gibi) kısa sürede iyileşmesine katkıda bulunur.
  • Akupunktur; açlık duygusunu regüle eder ve biyolojik saati dengelemede yardımcı olur. Bu etkisi obezite(zayıflama) tedavisinde ki yerini öne çıkarır.
  • Akupunktur; abstinans (yoksunluk) sendromunu tedavi ederek hastaların sigara, alkol, ilaç, yeme bağımlılığından kurtulmalarını sağlar.

Randevu yada bilgi almak için iletişim formumuzu kullanabilirsiniz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris lacus ipsum, aliquam vel porta sed, fringilla nec dui. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Aliquam orci neque, molestie vitae varius vel, feugiat ac augue.

© 2020 Dr. Güneş Terzi. Tüm Hakları Saklıdır.
Ozon Tedavisi
Akupunktur
İletişim Bilgisi

0 232 404 69 35
info@gunesterzi.com
Talatpaşa Blv. No: 69, Kat:2, Daire:4,
Alsancak / Konak / İzmir

Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Uzm. Dr. Güneş Terzi’nin web site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.